Подаване на документи и записване на класирани кандидати
по ПМС-103 и ПМС-228 за учебната 2021/2022 г.:
Всеки класиран кандидат-студент , предоставил в Ректората на МУ-София нужните оригинални документи за кандидатстването си, ще бъде записан в съответното звено със Заповед на Ректора и ще получи служебен документ за настаняване в общежитие .
Информация за таксите за обучение :
Студентите, приети по ПМС-228 ,заплащат такси за обучението си в размера,определен за студентите – български граждани
https://mu-sofia.bg/priem/ksk/uchebni-taksi/
Средствата за издръжката на обучението на студентите , приети по реда на ПМС-103 се осигуряват за сметка на държавния бюджет.
В съответствие с член № 26 от Правилника за прием на студенти в Медицински Университет-София за учебната 2021/2022 година, кандидат-студентите имат възможност да идентифицират писмените си работи от редовните конкурсни изпити по бология и химия лично / с документ за самоличност/ на 13.07.2021 в сградата на НЦОЗА – бул. ”акад. Иван Гешов” №15 на етаж 12, ЗАЛА 6 от 9.00ч. до 12.00ч.
Чл.27 Резултатите от писмените работи не подлежат на преразглеждане и преоценяване.
На свое заседание Академичния съвет утвърди предложенията за провеждане на кандидат- студентска кампания за прием на български студенти в МУ- София за уч. 2022/ 2023 г.
График за провеждане на Кандидат- студентска кампания за прием на български и чуждестранни студенти за уч. 2022/ 2023 г.
1.1. Предварителни кандидат –студентски изпити:
1.2. Редовни кандидат –студентски изпити:
Прием на документи он-лайн и присъствено на адрес: ул.„Бяло море” № 8, УМБАЛ „Царица Йоанна-ИСУЛ”
За специалност „Управление на здравните грижи“ на ОКС „бакалавър“ по направление 7.4. Обществено здраве балообразуващи са:
Времетраене на изпитите по биология и химия за прием по специалностите Медицина, Дентална медицина и Фармация – 2 астрономически часа.
/ в съответствие с Решение на Академичен съвет от 27-28.01.2022 г./
Кандидат-студентският изпит по биология е писмен и се провежда в продължение на два астрономически часа. Изпитните задачи ще бъдат три типа:
1. Тестови въпроси с множествен избор с един верен отговор.
2. Въпроси, които изискват кратък отворен отговор; те ще бъдат прецизно дефинирани така, че отговорът да е максимално кратък и еднозначен (една дума, няколко думи или едно изречение).
3. Въпроси, които изискват разширен отговор; ако отговорът изисква схематично представяне на биологични структури и процеси, трябва да се използват общоприети символи и да се въведат необходимите означения.
В деня на изпита ще се изтегли на случаен принцип една комбинация, съдържаща:
– 15 тестови въпроса;
– 15 въпроса с кратък отворен отговор;
– три въпроса, които изискват разширен отговор.
Въпросите ще бъдат подбрани така, че пълни отговори на всички изпитни задачи да могат да се дадат в рамките на два астрономически часа.
Кандидат-студентският изпит по химия е писмен и се провежда в продължение на два астрономически часа. Той обхваща материал, изучаван в гимназиите и отразен в Програмата за кандидат-студентите. Изпитът сe състои от три елемента:
– тест, включващ 20 въпроса с избираем отговор и 4 въпроса с отворен отговор;
– една логическа задача, включваща материал от обща и неорганична химия и
– една логическа задача, включваща материал от органична химия.
В деня на изпита се изтегля на случаен принцип изпитен вариант. Тестовите въпроси от отворен тип изискват кратък и точен отговор, подкрепен със съответните химически формули и реакции. Решенията на логическите задачи се представят с изравнени химични уравнения, химични наименования, специфично оцветяване, вид на процеса, електронни баланси, а условията на реакциите се отбелязват над стрелка.
*Кандидат-студенти, положили успешно предварителните конкурсни изпити, но не подали документи в регламентирания срок, не участват в класирането.
За специалностите Медицина, Дентална медицина и Фармация на ОКС „Магистър“:
Сбор от оценките от проведен ДЗИ по БЕЛ и утроените оценки от положените кандидат- студентски изпити по биология и химия. Максимален бал: 42.00.
За специалности на ОКС „бакалавър“ по направление 7.5. Здравни грижи във ФОЗ „Проф.д-р Цекомир Воденичаров, дмн“ и във филиал „Проф. д-р Иван Митев“-Враца: „Медицинска сестра“, „Акушерка“ и „Лекарски асистент“, както и за специалност „Кинезитерапия“ на ОКС „бакалавър“ по направление 7.4. Обществено здраве във ФОЗ, балообразуващи са:
За специалност „Управление на здравните грижи“ на ОКС „бакалавър“ по направление 7.4. Обществено здраве балообразуващи са:
За специалност „Обществено здраве и здравен мениджмънт“на ОКС „бакалавър“ по направление 7.4. Обществено здраве във ФОЗ „Проф.д-р Цекомир Воденичаров, дмн“ балообразуващи са:
За специалностите на ОКС „Професионален бакалавър по…“ в направление 7.5. Здравни грижи в Медицински колеж „Й. Филаретова“ – София:
За специалност „Зъботехник“ :
При балообразуването за прием на кандидат-студенти, български граждани, завършили средното си образование в чужбина, Академичният съвет на МУ-София реши да се прилага § 3 от Допълнителните разпоредби на „Наредбата за държавните изисквания за прием на студенти във висшите училища в Република България“, а именно:
§ 3. (Изм. – ДВ, бр. 47 от 2005 г.; изм., бр. 47 от 2018 г.; изм., бр. 9 от 2020 г.)
(1) Когато в дипломата за средно образование няма оценка по учебен предмет, която участва в образуването на състезателния бал, лицето може да валидира компетентности по този учебен предмет в съответствие с чл. 166, ал. 5 от Закона за предучилищното и училищното образование и при условията и по реда на Наредба №11 за оценяване на резултатите от обучението на учениците (обн., ДВ, бр. 74 от 2016 г.; изм., бр. 78 от 2017 г.).
(2) В случаите по ал. 1 в образуването на състезателния бал участва оценката по съответния учебен предмет от документа по чл. 168, ал. 1, т. 2 от Закона за предучилищното и училищното образование.
(3) Когато в образуването на състезателния бал участва оценката по учебния предмет български език и литература, но в дипломата за средно образование на лицето такава не е вписана, за отделни специалности вместо нея за балообразуваща може да бъде взета оценката от успешно положен тест по български език, като минималното ниво от теста не може да е по-ниско от В2.
(4) Оценката по ал. 3 е от успешно положен тест, одитиран от европейска езикова организация – партньор на Съвета на Европа, и се приравнява към „отличен” (6,00).
(5) (Изм. – ДВ, бр. 9 от 2020 г.) За кандидат-студенти, които през последните години на обучението си са били ученици в чуждестранни училища не по-малко от 3 години, когато в образуването на състезателния бал участва оценката по държавен зрелостен изпит по български език и литература, но в дипломата за средно образование на лицето такава не е вписана, по решение на Академичния съвет на висшето училище и за отделни специалности вместо нея за балообразуваща може да бъде взета средноаритметичната оценка от зрелостния изпит по съответния чужд език, изучаван в държавата, и оценката по ал. 4.
(6) Когато в дипломата за средно образование са вписани две оценки по балообразуващия учебен предмет, като едната от тях е от държавния зрелостен изпит, а другата – от курса на обучение, за балообразуваща оценка се счита оценката от държавния зрелостен изпит.
(7) При образуването на състезателния бал на кандидат-студенти, чиято диплома за средно образование е издадена преди въвеждането на държавни зрелостни изпити и нямат оценка от държавен зрелостен изпит по български език и литература, за балообразуваща се взема оценката от зрелостния изпит по български език и литература или от зрелостния изпит по общообразователна подготовка, ориентиран към проверка на компетентностите по български език и литература
Забележка: Не се изисква Медицински документ от психо- диспансер!
– именници – 2 броя;
– студентска книжка образец само за МУ-София;
– лична карта
– уверения (ако са необходими на студента)
– снимки-формат 4/6см. – 4 броя.
Приетите за студенти в Медицински университет- София се записват лично с посочените по-горе документи в съответния Деканат
Медицински факултет –ул. „Здраве” № 2, Майчин дом, ет.2, ст.202,
тел. 02/ 952 05 22;
Факултет по Дентална медицина – ул. „Г.Софийски” № 1, ет.2, Студентска канцелария, тел.02 954 29 09;
Фармацевтичен факултет – ул. „Дунав” № 2, ет.2, Студентска канцелария,
тел.02/ 980 34 64;
Факултет по обществено здраве – ул. „Бяло море” № 8, сградата на УМБАЛ „Царица Йоанна”- ИСУЛ, ет.5, Деканат
Тел: 02/9432 267, 02/9432 292, 02/9432 304, 02/ 9432 579 и 02/ 9432 127.
Филиал „Проф.д-р Иван Митев“ – Враца- Бул. „Втори юни“ № 179, Учебен отдел.
Тел: 092/ 64 51 76
Медицински колеж-София- ул. „Йорданка Филаретова” № 3, ет. 1,
тел. 02/ 915 46 26.
Студентите, които желаят да участват в класиране за обучение срещу заплащане, на основание чл.21, ал. 2 и ал. 3 от ЗВО и при успешно положени в Медицински университет-София кандидат-студентски изпити за 2022 г., могат да заявят желанието си като подадат Заявление до Ректора на Медицински университет – София.
Прием на документи за участие в класиране за обучение срещу заплащане на основание Чл. 21, ал. 2 и 3 от ЗВО за всички специалности на Медицински университет- София – от 25.07.2022 г. до 29.07.2022 г.
Класиране –02.08.2022
Административната такса е в размер на 70 лв. (седемдесет лева) с ДДС за приемане на документи за участие в класиране за обучение срещу заплащане на основание чл. 21, ал. 2 и 3 от Закона за висшето образование.
Места:
Такси за обучение срещу заплащане на основание чл. 21, ал. 2 и 3 от ЗВО за първи курс от уч. 2022/ 2023 г.
Специалност | Такса |
Направление „Обществено здраве“ ОКС Магистър |
80 лв. за един изпит;
120 лв. за два изпита;
Такса за прием и обработка на документи при кандидатстване, без полагане на изпит – 50 лв.
КОНТАКТИ